top of page

CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN HAYDARPAŞA LİSESİ KARNE TÖRENİNE KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haydarpaşa Lisesi'nde düzenlenen 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Karne Dağıtım Töreni'ne katıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, yaklaşık 89 yıllık tarihiyle ülkenin en köklü eğitim öğretim kurumlarından biri olan Haydarpaşa Lisesi'nde bulunmaktan memnuniyet duyduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, her eğitim öğretim yılı sonunda tıpkı Haydarpaşa Lisesi'nde olduğu gibi bilgili, kültürlü, ahlaklı, vicdanlı ve öz güven sahibi nesillerin yetiştiğini görmenin haklı gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Öğrencilerimizle her buluşmamızda geleceğimize daha umutla çok daha büyük bir güvenle bakıyoruz. Evlatlarımızın sesine kulak verdikçe Türkiye'nin aydınlık yarınlarına olan inancımız da katlanarak artıyor. Buna vesile olanların başında hiç şüphesiz öğretmenlerimiz gelmektedir. Daha 5-6 yaşından itibaren evlatlarımızı kendilerine emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, eğitim sistemimizin omurgasıdır.

Öğretmen, bizim kültürümüzde sadece bilgiyi aktaran değildir. Öğretmen aynı zamanda öğrencisinin içindeki cevheri ortaya çıkaran bir kâşiftir. Karakterini şefkatle işleyen bir gönül işçisidir. Öğretmenlerimiz bilgileriyle birlikte tecrübeleriyle de evlatlarımızı hayata hazırlayan birer rehberdir.""Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum" buyuran Hazreti Ali'nin bu sözüyle esasında bir öğrencinin öğretmenine olan vefa borcunun da sınırlarını çizdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk emri "Oku" olan bir inancın mensupları olarak, kendilerine bilgi yanında hikmeti, irfanı, ahlakı da aşılayan öğretmenlerin hakkını ödeyemeyeceklerini belirtti.

bottom of page