top of page

Sevgili Haydarpaşalılar,

 

Tüm dünyanın içinde bulunduğu zor bir dönemi yaşıyoruz. Küresel çaptaki salgın hastalık karşısında yetkililerin uyarı ve tavsiyelerini dikkate alarak bu süreci sağlıkla ve kayıpsız olarak atlatacağımızı umuyorum.

Okulumuz ve vakfımızın sosyal medya hesapları üzerinden sizlere ulaştırdığımız videolarda da gördüğünüz üzere gençlerimizin morali çok yüksek. Bu zor şartlar altında dahi eğitim öğretim programlarını aksatmadan yürütüyor bunun yanında sanata ve spora da zaman ayırmayı ihmal etmiyorlar. Hem sanatta hem sporda olan yetenekleriyle hem de medeni cesaretleri ve bu zor zamanlardaki olgun duruşlarıyla bizleri gururlandırıyorlar. Geleceğe daha umutla bakmamıza vesile oluyorlar. Zaten Haydarpaşalı olmak iyi günde olduğu gibi zor günde de birlikte olmak ve daima umutlu olmak değil midir?

 

Sizlerin de bildiği üzere okulumuzda sözleşmeli çalışan on bir görevlimizin aylık ücretleri Okul Aile Birliği tarafından karşılanmaktadır. Eğitim öğretime ara verilmesi nedeniyle Birliğin gelirlerini oluşturan kira (kantin, otopark ve spor salonu) payları kesintiye uğramıştır. Ara dönemde okulumuzun işten ayırmak zorunda kaldığı çalışanlarımızın kısmen de olsa mağduriyetlerini gidermek için ihtiyaç sahibi altı çalışanımıza iaşe bedeli olarak Vakfımız tarafından nisan ayı için biner TL, toplam altı bin TL destek sağlanmıştır. Vakfımız bu dönemde olağan desteklerine de devam etmiş ve 25 lise öğrencimize 400 TL, 3 üniversite öğrencimize 500 TL ve okulumuz Bilgi ve Beceri Merkezi’nde Vakfımız tarafından sözleşmeli olarak çalışan öğretmenimize 2500 TL; toplamda aylık 14.000 TL ödemeyi gerçekleştirmiştir.

Okulumuzun açıldığı gün öğrencilerimizi büyük bir özenle karşılamayı ve onlara kolonya, el dezenfektanı, yüz siperliği ve cerrahi tip maskeden oluşan bir hoş geldin paketi de hediye etmeyi planlamaktayız. Bu paketin kişi başı maliyeti de yaklaşık 40 TL’dir.

Okul yönetimimiz mart ayında kısa dönem çalışma ödeneğine başvurmuş ve oradan da alınacak desteği beklemektedir. Ancak tüm bu süreçte ailelerine bakmakla yükümlü çalışanlarımıza Haydarpaşa camiası olarak bizler de dayanışma ruhuyla destek olmalı zor günlerin paylaşma ve birlik olma zamanları olduğunu hissettirmeliyiz. Bu dayanışmanın ilk tuğlalarını Vakıf Yönetim Kurulu olarak bizler koymaya başladık ve ikinci halka siz değerli mezunlarımıza müracaat etmeyi uygun bulduk. Sizlerin de her zaman göstermiş olduğunuz cömertlikle yapacağınız yardımlara ihtiyacımız vardır. Yardımlarınızı genel olarak yapabilir veya bağışlarınızın kullanılmasını arzu ettiğiniz faaliyetleri belirterek (okulumuzun genel ihtiyaçları, öğrencilerimizin bursları, çalışanlarımızın dayanışma fonu, planladığımız Hoş Geldin Paketi gibi) ilgili amaca yönelik de yardımda bulunabilirsiniz.

 

Sizlere ve ailelerinize sağlıklı günler dilerim.

Saygılarımla,

Haydarpaşa Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı 

Dr. Emin Gökalp Baş

 

Hesap Sahibi: Haydarpaşa Lisesi Eğitim Vakfı

İş Bankası Hesap Numaramız: TR77 0006 4000 0011 1080 2510 54

1579776813308.png
bottom of page